ZWYCIĘZCY I WYRÓŻNIENIA PRAC KONKURSOWYCH

1."Od molekuły do skóry" – dermatologia eksperymentalna

WYRÓŻNIENIA:

Małgorzata Maj: 
(Bydgoszcz)

Analiza cytotoksycznej aktywności rosuwastatyny wobec komórek czerniaka ludzkiego w warunkach in vitro.

Dorota Mehrholz: 
(Gdańsk)

Działanie nanocząstek serbra na wzrost gronkowców w formie pojedyńczych kolonii oraz biofilmu. Potencjlne możliwosci zastosowania w praktyce medycznej.

Paweł Pietkiewicz: 
(Poznań)

Porównanie przydatności diagnostycznej multiparametrycznej immunofluorescencji pośredniej (wykrywającej przeciwciała IgG oraz zmodyfikowanej wykrywającej przeciwciała IgG4) i ELISA w pęcherzycy i pemfigoidzie pęcherzowym.

Joanna Sieniawska: 
(Łódź)

Wpływ stosowania ochrony przeciwsłonecznej na stężenie fruktozaminy po ekspozycji na promieniowanie UVR w grupie pacjentów dorosłych.

Małgorzata Szterling-Jaworowska:
(Białystok)

Ocena stężeń czynnika wzrostu naskórka i jego receptora w osoczu i łuskach skórnych chorych na łuszczycę.


NAGRODY:

III miejsce

Tatsiana Damps:
(Warszawa)

Analiza wpływu substancji zawartych w wybranych stosowanych miejscowo preparatach na komórki raka kolczystokomórkowego skóry.

II miejsce

Igor Bednarski: 
(Łódź)

Promieniowanie ultrafioletowe jako dysregulator ścieżki sygnalizacyjnej sonic hedgehog.

I miejsce

Izabela Błażewicz: 
(Gdańsk)

MSSA i MRSA w atopowym zapaleniu skóry - kto przejmuje kontrolę?

 

2. „Współczesne trendy w dermatologii klinicznej” – Sesja prac klinicznych

WYRÓŻNIENIA:

Magdalena Basałygo: 
(Bydgoszcz)

Ocena uszkodzenia bariery naskórka w przebiegu łuszczycy i AZS.

Karolina Hadasik: 
(Katowice)

Potencjalne czynniki etiologiczne u pacjentów z uporczywym świądem odbytu.

Marek Kot: 
(Łódź)

Ocena częstości występowania alergii kontaktowej na hapteny Europejskiej Serii Podstawowej i glikokortykosteroidy w grupie chorych na przewlekłe dermatozy zapalne. 

Marta Laskowska: 
(Wrocław)

Trwała utrata włosów jako problem z punktu widzenia pacjenta.

Maria Luiza Piesiaków: 
(Gdańsk)

Aktywność wybranych cytokin a ryzyko rozwoju nowotworów skóry u pacjentów po przeszczepieniu narządów.


NAGRODY:

III miejsce

Agnieszka Bożek: 
(Wrocław)

Analiza wiarygodności oceny nasilenia łuszczycy za pomocą powszechnie stosowanych skal pomiarowych.

II miejsce

Monika Konczalska: 
(Gdańsk)

Liszaj twardzinowy sromu- obraz kliniczny oraz wyniki leczenia.

I miejsce

Adriana Polańska: 
(Poznań)

Przydatność ultrasonografii wysokiej częstotliwości w ocenie efektów fototerapii u pacjentów z ziarniniakiem grzybiastym.

 

3. Dermatologia w migawce – sesja plakatowa

WYRÓŻNIENIA:

Małgorzata Kwiatkowska: 
(Warszawa)

Twardzina układowa powodująca przewlekły załupek prącia.

Marek Opala: 
(Warszawa)

Liszaj płaski wrzodziejący stóp z towarzyszącymi przeciwciałami SES-ANA.

Paulina Kiluk: 
(Białystok)

Piodermia zgorzelinowa – opis przypadku.

Katarzyna Polak-Witka: 
(Warszawa)

Dwie siostry z liszajem płaskim jamy ustnej i skóry owłosionej głowy - opis przypadku.

Beata Strus-Rosińska:
(Lublin)

Znamiona naskórkowe linijne – efekty leczenia przy zastosowaniu lasera CO2.


NAGRODY:

III miejsce

Anna Wójcik-Maciejewicz: 
(Wrocław)

Dna moczanowa jako przyczyna zmian martwiczych skóry dłoni.

II miejsce

Justyna Skibińska: 
(Warszawa)

Współistnienie tocznia rumieniowatego ogniskowego oraz liszaja płaskiego.

I miejsce

Justyna Gornowicz-Porowska: 
(Poznań)

Analiza porównawcza wybranych receptorów Fc w autoimmunizacyjnych dermatozach pęcherzowych.

 

4. Opis przypadku

WYRÓŻNIENIA:

Dagmara Graczyk:
(Opole)

Ziarniak basenowy – opis przypadku.

Dorota Kozłowska:
(Białystok)

Pierwotnie skórny anaplastyczny chłoniak wielkokomórkowy u pacjentki z ziarnicą złośliwą - opis przypadku.

Anna Putynkowska:
(Gdańsk)

Kryptokokoza skóry u chorej po przeszczepieniu nerki - opis przypadku.

Marta Makowska:
(Warszawa)

Korelacja obrazu klinicznego, dermoskopowego i histopatologicznego w chorobie Grovera.

Dominik Ludew:
(Kraków)

Łuszczyca plackowata i stawowa o ciężkim przebiegu ze współistnieniem rodzinnej częściowej lipodystrofii wrodzonej z mutacją genu laminy A/C – trudności w leczeniu biologicznym łuszczycy.


NAGRODY:

III miejsce

Magdalena Bencal-Kusińska: 
(Wrocław)

Ciężka martwica tkanki podskórnej oraz głębokie, twardzino-podobne zmiany skórne powstałe w wyniku wielokrotnych iniekcji domięśniowych oleju roślinnego.

II miejsce

Patrycja Wiślińska:
(Warszawa)

Przerzuty raka gruczołu sutkowego do skóry imitujące czerniaka.

I miejsce

Julia Seniuta:
(Wrocław/Szczecin)

Zespół TRAPS - rzadka ale spektakularna przyczyna nawrotowej gorączki z osutką.

 

 

Strony konferencji Grupy Via Medica wykorzystują pliki cookies. Opcje dotyczące cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Korzystanie z niniejszej strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci komputera. Czym są i do czego służą pliki cookie możesz dowiedzieć się na stronie www.wszystkoociasteczkach.pl