head

Program szczegółowy

pdf    pobierz program w formacie PDF

CZWARTEK, 26 PAŹDZIERNIKA 2017 ROKU
SALA 1
9.30-12.00 Warsztaty: Dermoskopia
Przewodniczący: Michał Sobjanek (Gdańsk),
Martyna Sławińska (Gdańsk)

 
12.00-13.15

Dermoskopia w codziennej praktyce
Przewodniczące:
Barbara Zegarska (Bydgoszcz), Grażyna Kamińska-Winciorek (Katowice)

  1. Badanie dermoskopowe — sieć na czerniaka (15 min)
    Monika Słowińska (Warszawa)
  2. YouDermoscopy — droga do prawidłowej diagnozy (60 min)
    Grażyna Kamińska-Winciorek (Katowice), Elżbieta Kowalska-Olędzka (Warszawa)
    Partner: Pierre Fabre
     
13.15-13.30 Poczęstunek
13.30-13.40 Powitanie uczestników
Lidia Rudnicka, Prezes Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego (Warszawa)
13.40-14.30 Poradnik wizerunkowy w praktyce codziennej i od święta
Irena Kamińska-Radomska (Warszawa)
14.30-16.30 Prezentacja przypadków I: Dermatologia a kliniczna codzienność ROZWIŃ
Przewodniczący: Małgorzata Olszewska (Warszawa), Mariusz Sulik (Bydgoszcz), Małgorzata Słowik-Rylska (Kielce)       
16.30-16.45 Przerwa na kawę
16.45-18.15 Sesja prac klinicznych I: Dylematy w codziennej praktyce klinicznej ROZWIŃ
Przewodniczący: Irena Walecka (Warszawa), Agnieszka Owczarczyk-Saczonek (Olsztyn), Piotr Czyż (Łódź)
18.15-18.30 Uroczyste otwarcie konferencji
18.30-19.30

Sesja plenarna I
Przewodniczący: Aleksandra Lesiak (Łódź), Joanna Narbutt (Łódź), Adam Reich (Rzeszów)

  1. Dlaczego tak trudno rozpoznać chłoniaka skóry? (30 min)
    Joanna Maj (Wrocław)
  2. Co nowego w dermatologii w 2017 roku? (30 min)
    Andrzej Kaszuba (Łódź)
20.00

Kolacja (dodatkowy pakiet fakultatywny)

SALA SZKOLENIOWA

9.45-12.00 9.45–10.45 Warsztaty firmy Neauvia
Neauvia Organic — druga generacja wypełniaczy kwasu hialuronowego — pokaz zabiegów
Michał Rogowski-Tylman (Łódź)
11.00–12.00 Warsztaty firmy Filorga
Mniej znaczy więcej — FILORGA Natural Look. ART FILLER® i BIO NUTRI LIFT — Jak naturalnie odmłodzić twarz i szyję?
Krzysztof Ziemlewski (Łódź)
12.00-12.30 Warsztaty firmy Bioderma
Adam Reich (Rzeszów), Robert Witek (Bioderma, Kraków)
13.15-13.30 Poczęstunek
14.30-16.30

Sesja plakatowa I: Dermatologia na co dzień ROZWIŃ
Przewodniczący: Monika Słowińska (Warszawa), Michał Sobjanek (Gdańsk)
 

16.45-18.15

Sesja plakatowa II: Dermatologia na co dzień ROZWIŃ
Przewodniczący: Wojciech Baran (Wrocław), Anna Baran (Białystok), Aleksandra Bała-Wojsznis (Łódź)
 

20.00 Kolacja (dodatkowy pakiet fakultatywny)

 

 

PIĄTEK, 27 PAŹDZIERNIKA 2017 ROKU
SALA 1
8.30-9.00

Śniadanie z ekspertem
Przewodnicząca: Dorota Torzecka (Łódź)

Rybia łuska — jak pomóc choremu?
Cezary Kowalewski (Warszawa)

9.00-10.30 Sesja plenarna II: Szkoła naszych mistrzów
Przewodniczące: Joanna Narbutt (Łódź), Katarzyna Woźniak (Warszawa), Monika Kapińska-Mrowiecka (Kraków)
  1. Reakcje fototoksyczne i fotoalergiczne — problem wciąż aktualny (15 min)
    Hanna Wolska (Warszawa)
  2. Stany rzekomotwardzinowe — rola dermatologa w diagnostyce (15 min)
    Maria Błaszczyk (Warszawa)
  3. Jak osiągnąć sukces w dermatologii? (15 min)
    Andrzej Langner (Warszawa, Iwonicz-Zdrój)
  4. Skalpel w ręku dermatologa! (15 min)
    Adam Włodarkiewicz (Gdańsk)
  5. Specyfika schorzeń dermatologicznych u dzieci (15 min)
    Danuta Rosińska-Borkowska (Warszawa)
  6. Podsumowanie (15 min)
10.30-11.45 Młodzi dla Młodych I: Wyzwania współczesnej dermatologii
Przewodniczący: Witold Owczarek (Warszawa), Michał Sobjanek (Gdańsk)
  1. Apremilast — nowoczesna terapia łuszczycy (15 min)
    Joanna Narbutt (Łódź), Partner: Celgene
  2. Estry kwasu fumarowego — lek przyszłości w łuszczycy (15 min)
    Adam Reich (Rzeszów), Partner: Almirall
  3. Iksekizumab — wysoka skuteczność w leczeniu łuszczycy (15 min)
    Aleksandra Lesiak (Łódź), Partner: Eli Lilly
  4. Postępowanie diagnostyczno-terapeutyczne w twardzinie wieku dziecięcego (15 min)
    Elżbieta Smolewska (Łódź)
  5. Trądzik — o co najczęściej pyta nas pacjent? (15 min)
    Joanna Narbutt (Łódź), Partner: Polfa Tarchomin
11.45-12.00 Przerwa na kawę
12.00-14.15 Młodzi dla Młodych II: Wyzwania współczesnej dermatologii
Przewodniczący: Iwona Flisiak (Białystok), Magdalena Lange (Gdańsk), Zygmunt Adamski (Poznań)
  1. Przeciwciała anty-IL-17 — nowa broń w rękach dermatologa (15 min)
    Aleksandra Batycka-Baran (Wrocław), Partner: Novartis
  2. Metotreksat — szerokie wskazania terapeutyczne (15 min)
    Aleksandra Dańczak-Pazdrowska (Poznań)
  3. Czy w praktyce klinicznej leczenia łuszczycy rzeczywiście trzymamy się wytycznych? (15 min)
    Rafał Czajkowski (Bydgoszcz), Partner: AbbVie
  4. Jak bezpiecznie i długotrwale kontrolować przebieg łuszczycy plackowatej? (15 min)
    Aleksandra Lesiak (Łódź), Partner: Janssen
  5. Rola mikrobiomu w atopowym zapaleniu skóry (15 min)
    Wojciech Baran (Wrocław)
  6. DRESS — trudności diagnostyczne (15 min)
    Dorota Jenerowicz (Poznań)
  7. Antybiotykoterapia w rękach dermatologa (15 min)
    Wioletta Barańska-Rybak (Gdańsk)
  8. Trzy elementy terapii AZS — emolienty, mGKS, antyhistaminiki. Wymysł przemysłu farmaceutycznego czy standard terapeutyczny? (30 min)
    Łukasz Matusiak (Wrocław)
14.15-14.45 Przerwa obiadowa

14.45-16.25
Młodzi dla Młodych III: Wyzwania współczesnej dermatologii
Przewodniczące: Anna Woźniacka (Łódź), Agnieszka Osmola-Mańkowska (Poznań)
  1. Pęcherzyca zwykła od rozpoznania do remisji klinicznej (15 min)
    Katarzyna Woźniak (Warszawa)
  2. Konsensus postępowania dermatologicznego w skórnych odczynach po lekach onkologicznych (15 min)
    Witold Owczarek (Warszawa), Partner: Roche
  3. Blue light jako nowa opcja terapeutyczna pacjentów z łuszczycą (15 min)
    Joanna Narbutt (Łódź), Partner: Philips
  4. ABC technik molekularnych w dermatologii doświadczalnej (15 min)
    Rafał Pawliczak (Łódź)
  5. Dlaczego stosuję cyklosporynę A w moim gabinecie? (15 min)
    Dorota Krasowska (Lublin), Partner: TEVA
  6. Alergiczny wyprysk kontaktowy rąk — jak osiągnąć długotrwałą remisję zmian? (15 min)
    Beata Kręcisz (Kielce)
  7. Nowe możliwości aktywnej profilaktyki w alergii na nikiel (10 min)
    Zofia Gerlicz-Kowalczuk (Łódź), Partner: KF Niccolum
16.25-17.55 Prezentacja przypadków II: Dermatologia a kliniczna codzienność ROZWIŃ
Przewodniczący: Rafał Czajkowski (Bydgoszcz), Waldemar Placek (Olsztyn)
17.55-18.05 Przerwa na kawę
18.05-19.35 Sesja plakatowa V: Dermatologia na co dzień ROZWIŃ
Przewodniczący: Anna Zalewska-Janowska (Łódź), Ewa Trznadel-Grodzka (Łódź), Wojciech Bienias (Łódź)
20.30 Uroczyste zakończenie konferencji, rozdanie dyplomów i nagród (dodatkowy pakiet fakultatywny)
Sala balowa, IV piętro
SALA 2
8.00-9.00 Sesja plakatowa III: Dermatologia na co dzień ROZWIŃ
Przewodniczący: Grażyna Broniarczyk-Dyła (Łódź), Anna Lis-Święty (Katowice), Jarosław Bogaczewicz (Łódź)
11.45-12.00 Przerwa na kawę
12.00-13.00 Sesja satelitarna firmy LEO Pharma
Przewodniczący: Romuald Maleszka (Szczecin), Bartłomiej Kwiek (Warszawa)
  1. Wybór terapii a jakość życia pacjenta z łuszczycą (20 min)
    Adam Reich (Rzeszów)
  2. Atopowe zapalenie skóry — leczyć, czy kontrolować? (20 min)
    Wioletta Barańska-Rybak (Gdańsk)
  3. Optymalny wybór w leczeniu bakteryjnych zakażeń w przebiegu chorób zapalnych skóry (20 min)
    Agnieszka Żebrowska (Łódź)
13.00-13.45 Warto wiedzieć
Przewodniczące: Bożena Dziankowska-Bartkowiak (Łódź), Aleksandra Dańczak-Pazdrowska (Poznań)
  1. Specjalizacja europejska z dermatologii — dlaczego warto? (15 min)
    Magdalena Czarnecka-Operacz (Poznań)
  2. Urticaria 2017 — co nowego? (15 min)
    Magdalena Czarnecka-Operacz (Poznań), Partner: Berlin-Chemie/Menarini
  3. Mycosis Fungoides 2017 — co nowego? (15 min)
    Małgorzata Sokołowska-Wojdyło (Gdańsk)
13.45-14.15 Sesja satelitarna firmy Galderma
  1. Trądzik grudkowo-krostkowy o średnim i ciężkim przebiegu — czy zawsze stosować leczenie doustne?
    Elżbieta Kowalska-Olędzka (Warszawa)
SALA SZKOLENIOWA
10.30-11.45

Sesja plakatowa IV: Dermatologia na co dzień ROZWIŃ
Przewodniczący: Elżbieta Szymańska (Warszawa), Tomasz Rostalski (Kielce), Justyna Szczęch (Rzeszów)

11.45-14.45 Przerwa
14.45-16.25 Dermatologia eksperymentalna I: Od molekuły do skóry ROZWIŃ
Przewodniczący: Sławomir Majewski (Warszawa), Cezary Kowalewski (Warszawa), Ewa Robak (Łódź)
16.25-17.55 Dermatologia eksperymentalna II: Od molekuły do skóry ROZWIŃ
Przewodniczący: Elżbieta Waszczykowska (Łódź), Agnieszka Żebrowska (Łódź), Sebastian Kłosek (Łódź)
17.55-18.05 Przerwa na kawę
18.05-19.35 Sesja prac klinicznych II: Dylematy w codziennej praktyce klinicznej ROZWIŃ
Przewodniczące: Adriana Polańska (Poznań), Zofia Gerlicz-Kowalczuk (Łódź)

 

Organizator:

Via Medica

Patronat medialny:

Via Medica

Partner:

Via Medica

Strony konferencji Grupy Via Medica wykorzystują pliki cookies. Opcje dotyczące cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Korzystanie z niniejszej strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci komputera. Czym są i do czego służą pliki cookie możesz dowiedzieć się na stronie www.wszystkoociasteczkach.pl

Copyright © 2016 Via Medica | Kariera w Grupie Via Medica